Raport projektu „Online Hate Speech. A comparative analysis of European and American legal regulations”

27 maja 2024

W ramach konkursu ID-UB (Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza) „IAS -Studenckie Staże Badawcze” w Pracowni Myśli Politycznej i Prawnej zrealizowano projekt badawczy pt. „Online Hate Speech. A comparative analysis of European and American legal regulations”. Projekt zakładał badanie mowy nienawiści i jej specyfiki w kontekście przestrzeni internetowej ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. Celem projektu była analiza porównawcza amerykańskich i europejskich doświadczeń i regulacji prawnych, których zadaniem jest zwalczanie  mowy nienawiści w sieci.

W efekcie projektu powstał raport pt. „Hate Speech on the Internet. A comparative analysis of European and American legal regulations”.

Raport dostępny jest w j. angielskim i j. polskim