Dlaczego warto wybrać Wydział Prawa i Administracji na UAM?

Studenci w trakcie zajęć na sali sądowej

Nasz Wydział jest jednym z najstarszych wydziałów prawa w Polsce. Wiesz, że powstał już w 1919 r.? Niezmiennie od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach.

Mamy świetną kadrę nauczycielską! Wielu pracowników zajmuje się nie tyko działalnością naukowo-dydaktyczną, lecz także angażuje się w życie publiczne, polityczne lub gospodarcze, co daje im możliwość przekazywania wiedzy nie tylko teoretycznej, lecz również praktycznej.

Prestiż i uznanie, jakim cieszą się w Polsce, a nawet poza jej granicami absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu może dotyczyć też Ciebie! Czy wiesz, że nasz wydział ukończyli m.in. Andrzej Stelmachowski, Jan Nowak-Jeziorański, Krzysztof Skubiszewski, Hanna Suchocka czy Jerzy Waldorff?

W prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych – Perspektywy 2022, Wydział Prawa i Administracji UAM aż dwukrotnie znalazł się na podium! Według rankingu kierunków studiów – Perspektywy 2022 kierunek Administracja na naszym Wydziale jest najlepszy w Polsce, a kierunek Prawo zajmuje trzecie miejsce, w doskonałym towarzystwie zaprzyjaźnionych Wydziałów z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego.

W XVI Rankingu Wydziałów Prawa przygotowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Wydział Prawa i Administracji UAM znalazł się w grupie trzech najlepszych wydziałów prawa w kategorii szkół publicznych, zajmując III miejsce.

Co oferujemy?

Przede wszystkim studia na najwyższym poziomie, w komfortowych warunkach. Oddany do użytku w 2010 r. budynek Collegium Iuridicum Novum (CIN) jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny, który pozwala na przekazywanie wiedzy w atrakcyjny sposób.

Oczywiście zapewniamy bezpłatną opiekę zdrowotną, miejsca w akademikach i możliwość ubiegania się o stypendia, dajemy Ci elektroniczny indeks i legitymację, które bardzo upraszczają wszelkie formalności, możesz też korzystać z darmowego dostępu do internetu na terenie CIN.

Szczycimy się biblioteką z imponującą ilością ponad 260 000 woluminów, z której korzystają nie tylko studenci , ale też cała społeczność uniwersytecka oraz środowisko prawnicze. Mamy też dużą księgarnię na terenie wydziału, gdzie znajdziesz wszelkie potrzebne na studiach pozycje wydawnicze.

A jeżeli będziesz musiał przyjechać na Wydział z dzieckiem – spokojnie – mamy kącik zabaw, przewijaki i krzesełka do karmienia.

Wnętrze wydziału prawa i administacji

Jakie masz u nas możliwości?

Będziesz mógł ubiegać się o możliwość studiowania przez jeden lub dwa semestry na innej uczelni w Polsce lub w jednym z kilkunastu krajów świata w ramach programu MOST lub Erasmus. Pomyśl, parę miesięcy w Hiszpanii, Grecji albo Holandii…? Rok w Niemczech, we Włoszech lub Wielkiej Brytanii? A może Finlandia, Turcja, Litwa…? Lubisz pisać? Damy Ci możliwość publikowania swoich artykułów w wydawanym u nas Zeszycie Studenckim Kół Naukowych WPiA UAM, a także w Przeglądzie Prawniczym, gdzie opiekę merytoryczną sprawują nauczyciele akademiccy.

A pogłębiać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania możesz poprzez członkostwo w kole naukowym – mamy ich obecnie kilkanaście, a dzięki Tobie może powstać kolejne.

Ponadto możesz u nas kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, doktoranckich i podyplomowych.

Wybierając Polsko-niemieckie studia prawnicze prowadzone wspólnie z Uniwersytetem Europejskim Viadrina we Frankfurcie n. Odrą będziesz miał możliwość zdobycia aż trzech tytułów w ciągu 5 lat (mgr, LL.B. i LL.M.)

Studenci z rektorem przed budynkiem wydziału

Co się jeszcze u nas dzieje?

Często są u nas organizowane wykłady otwarte, konferencje, w tym międzynarodowe, o wysokiej randze. Naszymi gośćmi bywają znani przedstawiciele świata polityki i biznesu, zarówno z kraju i zza granicy. To wszystko będzie dostępne dla Ciebie!

Musisz też wiedzieć, że studenci naszego wydziału są wyjątkowo aktywni i zrzeszając się w różne organizacje często inicjują ciekawe przedsięwzięcia np. organizują wystawy, festiwale, konkursy czy po prostu wspólne wyjścia na studenckie zabawy.

Grupa studentów przy stole w tle plakaty wydarzeń kulturalnych
 

W związku z wyjątkową sytuacją wynikającą z epidemii koronawirusa chcielibyśmy Państwu zaprezentować nasz Wydział ONLINE. Na poniższej stronie znajdziecie Państwo wszystkie istotne informacje na temat oferty dydaktycznej Wydziału.

 

CIESZYMY SIĘ NA SPOTKANIE W PAŹDZIERNIKU!