Wykład z okazji jubileuszu 30-lecia Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

23 października 2023

W czwartek 26 października 2023 r. o godz.11:30 odbędzie się w sali Delta CIN wykład otwarty pt. „Czy można nas odnaleźć w tłumie, czyli jak zachować anonimowość w sieci”, który wygłosi dla społeczności Wydziału Prawa i Administracji dr inż. Marcin Gogolewski z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.

Celem wykładu jest przedstawienie głównych metod zabezpieczania anonimowości, procedur weryfikacji użytkownika oraz potencjalnych ataków na te usługi. Omówione zostaną przykładowe rozwiązania, takie jak schemat wyborów elektronicznych oraz sieci anonimizujące. Szczególny nacisk zostanie położony na przykłady zastosowania omawianych protokołów i technik kryptograficznych w praktyce dnia codziennego.

Wydarzenie organizowane jest w ramach serii wykładów z okazji jubileuszu 30-lecia Wydziału Matematyki i Informatyki. Abstrakt wykładu oraz sylwetka naukowa prelegenta dostępne są tutaj.

Zapraszamy całą społeczność Wydziału Prawa i Administracji!