Wykład dla licealistów

14 listopada 2022

W dniu 26 października 2022 roku w Auditorium Maximum odbyła się symulacja mediacji pt. „Obmówiła mnie w Internecie”. Spotkanie odbyło się z cyklu Wykład dla licealistów. W rolę uczestników mediacji wcielili się tegoroczni absolwenci naszego Wydziału, Pani Zofia Zawieja i Pan Piotr Michalski oraz studentka V roku Wydziału Studiów Edukacyjnych, Pani Karolina Pierzchalska. W pracach nad przygotowaniem scenariusza uczestniczyli także studenci V roku naszego Wydziału, Pan Paweł Mańkowski i Pan Marcin Cudak, merytoryczną opiekę nad przygotowaniem symulacji sprawowała natomiast Pani Halina Kutereba, mediatorka, wiceprezes Polskiego Centrum Mediacji Oddział w Poznaniu. Symulację poprzedziły refleksje na temat konfliktu i mediacji, którymi podzielili się mediatorzy, Pani Anna Warlich – prezes Polskiego Centrum Mediacji Oddział w Poznaniu, Pani dr Ewelina Flatow – Kaleta i Pan Rafał Piekarski, a także sędzia – koordynator ds.mediacji przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu, Pan Piotr Marciniak. Wydarzenie było wspólną inicjatywą Centrum Wsparcia Mediacji przy WPiA oraz Polskiego Centrum Mediacji O. w Poznaniu z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji.