Prof. Eryk Kosiński laureatem stypendium Fulbrighta

31 stycznia 2023

Z radością informujemy, że Pan prof. dr hab. Eryk Kosiński otrzymał stypendium w prestiżowym konkursie Fulbright Senior Award.

W ramach stypendium Pan profesor planuje zrealizować projekt badawczy: „Liberalizacja rynku gazu ziemnego. Europa Środkowa – Unia Europejska – Stany Zjednoczone”. Projekt będzie realizowany w renomowanym Center for Energy Studies działającym w ramach Rice University’s Baker Institute for Public Policy w Houston.

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest wspieranie współpracy na rzecz rozwoju nauki, kultury oraz relacji międzyludzkich i międzyinstytucjonalnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi z innymi krajami.