Konkurs z wiedzy o sądownictwie administracyjnym

31 stycznia 2023

Z okazji obchodzonej w ubiegłym roku 100 rocznicy powstania Najwyższego Trybunału Administracyjnego, zorganizowany został wydziałowy konkurs wiedzy o sądownictwie administracyjnym. Składał się z trzech etapów, w ramach których studentki i studenci wykazali się wiedzą z historii polskiego sądownictwa administracyjnego, znajomością obowiązującej regulacji prawnej oraz orzecznictwa sądowego. W ostatnim etapie pięcioro laureatów zostało zaproszonych do napisania glosy do jednego z postanowień Naczelnego Sądu Administracyjnego. W zgodnej opinii pracowników oraz doktorantów Zakładu Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego zwycięzcą okazał się student V roku SSP, Pan Jakub Durkiewicz, wyprzedzając dwoje studentów IV roku SSP, Panią Dorotę Piechowiak oraz Pana Macieja Stachurę.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!