Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

10 kwietnia 2024

Już za niecały tydzień rozpoczyna się Poznański Festiwal Nauki i Sztuki – akademickie wydarzenie popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju. 

W tym roku jego tematem przewodnim będzie sztuczna inteligencja, która budzi obawy, wywołuje nadzieje, obiecuje wygody, a eksperci przekonują o jej neutralności. 

Wydarzenia festiwalowe odbędą się m. in. na większości wydziałów UAM, a także w Bibliotece Uniwersyteckiej, Centrum NanoBioMedycznym i w Ogrodzie Botanicznym. 

Nie mogło oczywiście zabraknąć wśród organizatorów naszego Wydziału. Nasi przedstawiciele będą 19.04.2024 r. w godzinach 11:30 – 15:00 na WNPiD na Morasku. P. dr Jagoda Dzida poprowadzi pokazy wraz z prelekcjami pt. „Sztuczna inteligencja w roli eksperta pismoznawcy, czyli czy nowoczesne technologie mogą zastąpić człowieka w badaniu pisma ręcznego?”

Pani Doktor będzie się starała odpowiedzieć na pytanie, czy sztuczna inteligencja sprawi, że maszyny zastąpią grafologów oraz pokaże, jak w praktyce działa rozpoznawanie obrazów w AI, tłumacząc czy można je wykorzystać w kryminalistycznych badaniach pisma ręcznego.

Serdecznie zapraszamy!