NOC NAUKOWCÓW 2022

22 września 2022

30 września 2022 r.  zapraszamy na NOC NAUKOWCÓW na Wydziale Prawa i Administracji!

Program NOCY NAUKOWCÓW:

1. Czy za śmiecenie grozi więzienie? Podstawy odpowiedzialności karnej za zanieczyszczenie środowiska – Koło Naukowe Zbrodnia i Kara

Celem wydarzenia ma być przekazanie podstawowej wiedzy w zakresie odpowiedzialności karnej za zanieczyszczenie środowiska. Jednocześnie temat przewodni będzie stanowić kanwę do przedstawienia podstawowych pojęć z zakresu prawa karnego, jak choćby omówienie podziału na przestępstwa i wykroczenia.

Forma: wykład

Grupa docelowa – 16+

Limit osób 50

Sala: 4.7, CIN, Al. Niepodległości 53, Poznań

2. Zwierzęta jako przedmiot ochrony prawnokarnej – mgr Milena Sikora

Kilka prostych rad i wskazówek, jak być dobrym opiekunem i dobrym człowiekiem dbającym o zwierzęta. Także o tym, jak polskie prawo karne chroni zwierzęta przed krzywdą i cierpieniem. Poruszymy kwestię różnych przestępstw przeciwko zwierzętom i porozmawiamy o naszych domowych przyjaciołach. Na uczestników czeka możliwość przebrania się w togi i wzięcia udziału w prawdziwej rozprawie karnej, a także inne niespodzianki.

Forma – warsztaty

Grupa docelowa – 7+

Limit 20 osób

Miejsce: 1.4, sala sądowa, CIN, Al. Niepodległości 53, Poznań

Godzina 16.00

3. Temat: Nie potrzebujemy ani biura, ani papieru czyli o transformacji cyfrowej w branży prawniczej -mgr Agnieszka Bawolska

Czy prawnik z Polski może prowadzić kancelarię leżąc na hiszpańskiej plaży? Bez papieru? Worda? Wbrew pozorom jest to prostsze od wymiany zepsutej drukarki. I oczywiście tańsze, szybsze i bardziej ekologiczne. Dlatego przyjdź i przekonaj się jak zostać bądź korzystać z usług #cyfrowego #prawnika.

Forma: wykład

Grupa docelowa – 16+ /dorośli

Sala: 4.7, CIN, Al. Niepodległości 53, Poznań

Limit 50/60 osób.