Zespół Kliniki Prawa na PAX MOOT 2024!

20 maja 2024

W dniach 23-26 kwietnia 2024 r. zespół Sekcji Międzynarodowej Kliniki Prawa WPIA UAM w składzie: Alicja Słowikowska, Kamil Szostak, Julia Frankiewicz oraz Magdalena Tyczka (studenci V oraz IV roku prawa), wspierani przez opiekuna Sekcji Międzynarodowej Kliniki Prawa mgr. Michała Wawrzyńczaka reprezentowali Wydział na międzynarodowym turnieju prawniczym PAX Moot 2024, organizowanym w Ljubljanie. Konkurs dotyczył zagadnień z zakresu prawa prywatnego międzynarodowego.

Podczas rund ustnych zespół Kliniki mierzył się z następującymi uniwersytetami: University of Ljubljana; OP Jindal Global University; Aristotle University of Thessaloniki oraz Tashkent State University of Law.

Ciężka praca studentów skutkowała przygotowaniem świetnych prac pisemnych które uzyskały wysokie noty u sędziów. Możliwość zaprezentowania swojej argumentacji przed konkursowym zespołem sędziowskim jednocześnie stanowiła doskonałą możliwość szlifowania swoich umiejętności miękkich. Studenci uczestniczyli również w konferencji naukowej „Dispute Resolution in Private International Law”, podczas której referaty wygłosili specjaliści z zakresu prawa prywatnego międzynarodowego.

Serdecznie gratulujemy zespołowi świetnego występu oraz zachęcamy do uczestnictwa w podobnych inicjatywach w przyszłości.