XXV edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Prawa i Administracji UAM

7 czerwca 2022

W dniu 2 czerwca 2022 r. Wydział Prawa i Administracji w ramach XXV edycji Festiwalu Nauki i Sztuki zaprezentował 9 wydarzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W organizacji wydarzeń wzięli udział pracownicy Wydziału – Pan prof. UAM dr hab. Jakub Kępiński, który wspólnie z Panią dr inż. Sylwią Chudy oraz Panem B. A. Antonio Cabera wygłosili wykład pt. „Ser serowi nierówny. Oznaczenia geograficzne dla serów”, który połączono z degustacją serów. Było ciekawie i smakowicie. Natomiast uczestnicy głodni wrażeń muzycznych mogli wysłuchać wykładu Pana prof. UAM Przemysława Krzywoszyńskiego o Prawie i operze. Nie zabrakło także wrażeń dla najmłodszych – dla których wykłady o wariografie, tajemnicach daktyloskopii i pisma ręcznego wygłosiła Pani dr Jagoda Dzida. Zajęcia o hulajnogach przedstawił Pan mgr Mikołaj Maśliński. Wykład wzbudził wiele emocji i radości na twarzach dzieci.

W tegorocznej edycji Festiwalu wzięli udział także studenci z Koła Naukowego Pro Publico Bono – Panowie Jan Denka i Jakub Drab, którzy przedstawili bardzo aktualne zagadnienie dotyczące wolności wypowiedzi w kontekście ochrony czci i dobrego imienia osób sprawujących funkcje publiczne.

Biznes, kariera i pieniądze to hasła, które przyciągają wielu słuchaczy. Tym razem o początkach organizowania działalności gospodarczej przysłuchiwali się uczniowie II klasy V LO im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu, a wykład poprowadziło Koło Naukowe PTE.

Pod koniec dnia dorośli mogli posłuchać wykładu radcy prawnego Jacka Zandeckiego o kredytach frankowych.

Nad przebiegiem wydarzeń w budynku CIN czuwała koordynator Festiwalu – Pani Agata Szadeberg. Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację wydarzenia na WPiA UAM oraz uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.