Wizyta studyjna w Zakładzie Karnym w Rawiczu studentów Koła Naukowego Kryminologii i Polityki Kryminalnej

19 maja 2023

W dniu 19 maja 2023 r. studenci Koła Naukowego Kryminologii i Polityki Kryminalnej, działającego przy Zakładzie Prawa Karnego, wzięli udział w wizycie studyjnej w Zakładzie Karnym w Rawiczu. Funkcjonariusze Służby Więziennej przedstawili specyfikę pracy w zakładzie karnym i historię rawickiego więzienia. Szczególne zainteresowanie studentów wzbudziła procedura odbywania kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Studenci mieli możliwość odwiedzenia m. in. pawilonu mieszkalnego dla osadzonych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, obserwowania pracy psa służbowego oraz zapoznania się z pojazdem konwojowym.