Webinarium Młodych Badaczy – Paulina Klisowska

11 kwietnia 2023

🔍📚👩‍🔬 Zapraszamy na Webinarium Młodych Badaczy na temat prawnych aspektów transformacji cyfrowej, które odbędzie się już w ten czwartek, 13 kwietnia o g. 14:00. Pani Paulina Klisowska przedstawi swoje badania dotyczące ochrony danych osobowych dzieci na platformie społecznościowej TikTok. Link do wydarzenia dostępny jest tutaj: https://prawo.amu.edu.pl/katedry-i-zaklady/zaklad-prawa-europejskiego/prawne-aspekty-tansformacji-cyfrowej-webinarium-mlodych-badaczy/

🧐🤔 Jedną z liczniejszych grup użytkowników TikToka są dzieci, które nie zawsze są świadome zagrożeń związanych z przetwarzaniem ich danych osobowych. Pani Paulina bada politykę prywatności platformy TikTok przez pryzmat RODO, w szczególności art. 8.

📱🔐Pani Paulina stara się znaleźć odpowiedź na pytanie w jaki sposób regulacja dotycząca bezpieczeństwa danych osobowych dzieci stosowana jest w praktyce przez TikToka, a także próbuje zidentyfikować zagrożenia dla młodych użytkowników mediów społecznościowych, które mogą płynąć z podejmowanych przez administratora platformy decyzji w zakresie polityki ochrony danych osobowych.

🌍🇪🇺 Webinarium, w którym prelegentką będzie Pani Paulina Klisowska oraz inni młodzi badacze, stanowi zwieńczenie seminarium organizowanego przez Katedrę Jean Monnet dig_INFlow, działającą na Wydziale w ramach grantu Komisji Europejskiej otrzymanego przez prof. Katarzynę Klafkowską-Waśniowską.

Zapraszamy już w najbliższy czwartek!