Webinarium Młodych Badaczy – mgr Michalina Kowala

28 marca 2023

Przedstawiamy kolejną prelegentkę Webinarium Młodych Badaczy, które odbędzie się 13 kwietnia o g. 14:00. Pani Michalina Kowala przedstawi swoje badania dotyczące prawa wydawców prasy.

Mgr Kowala zajmuje się badaniem prawa wydawców prasy. Nowa regulacja została wprowadzona wskutek sporów wydawców prasy z agregatorami newsów takimi jak np. Google News. Wydawcy uważali wykorzystywanie fragmentów publikacji prasowych przez agregatory bez wypłaty rekompensaty finansowej za nieuprawnione.

W odpowiedzi na takie praktyki, prawodawca unijny wprowadził prawo wydawców prasy, które ma chronić interesy wydawców i będzie również sprzyjać ochronie pluralizmu mediów i dostępu do informacji. W ramach swoich badań Pani Michalina identyfikuje prawne paradoksy, by ustalić na ile stawiane temu prawu cele mogą być osiągnięte.

Webinarium, w którym prelegentką będzie Pani Michalina Kowala oraz inni młodzi badacze, organizowane jest przez Katedrę Jean Monnet dig_INFlow, działającą na Wydziale w ramach grantu Komisji Europejskiej otrzymanego przez prof. Katarzynę Klafkowską-Waśniowską.

Więcej informacji o Seminarium znajduje się na stronie: https://prawo.amu.edu.pl/…/seminarium-transformacja…/

Zapraszamy 13 kwietnia na webinarium!