Spotkanie z cyklu „Z perspektywy Absolwenta #WPiAUAM”, 5 maja 2022 r., godz. 11:00 (online, MS Teams)

27 kwietnia 2022

Mamy przyjemność zaprosić w czwartek 5 maja br. o godz. 11:00 na spotkanie z cyklu „Z perspektywy Absolwenta #WPiAUAM”. Celem cyklu jest prezentacja sylwetek naszych Absolwentek i Absolwentów oraz prezentacja ich osiągnieć, a także drogi kariery zawodowej, zapoczątkowanej studiami na naszym Wydziale. Naszym Gościem będzie Pani redaktor Aleksandra Ptak-Iglewska, dziennikarz z redakcji „Rzeczpospolita”, Absolwentka WPiA UAM.

Spotkanie odbędzie się w trybie on-line za pośrednictwem platformy MS Teams. Spotkanie otworzy Dziekan WPiA prof. dr hab. Tomasz Nieborak.

Link do spotkania umieszczono na plakacie wydarzenia oraz poniżej:

MS Teams LINK

Planowany czas spotkania: 90 min. Spotkanie będzie moderowane przez Pana dr. Igora B. Nestoruka.

Notka biograficzna naszego Gościa – Pani redaktor Aleksandry Ptak-Iglewskiej:

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Europejskim Viadrina i UAM, a także polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Podyplomowo studiowałam też Stosunki Międzynarodowe i Dyplomację na Collegium Civitas w Warszawie. Czwarty rok studiów spędziłam na wydziale prawa Uniwersytetu w Rotterdamie dzięki programowi Erasmus. Posługuję się językiem angielskim i niemieckim.

Po studiach pracowałam w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, przy Wystawie Światowej Expo 2010 w Szanghaju, odbyłam także staż w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie, w dziale komunikacji. 

Aktualnie wreszcie robię to, czego zawsze chciałam, czyli – jestem dziennikarką. Piszę o biznesie spożywczym, rolnictwie, ochronie środowiska i inwestycjach zagranicznych. Pracuję w dziale ekonomicznym „Rzeczpospolitej”, zaczęłam też prowadzić wywiady w TV Parkiet. Wcześniej pracowałam w redakcjach internetowych, jak „Forsal”, „INNpoland”, „Press”. 

Dziś mogę ze zdumieniem przyznać, że praca jest moją pasją – pisanie wywiadów, odnajdywanie nieopisanych problemów. Jeszcze niedawno w ramach hobby pisałam scenariusze seriali i grałam w tenisa. Jestem też mamą rocznych bliźniaków, więc czas wolny chwilowo zniknął z horyzontu. Ale to wróci. 

Zapraszamy na spotkanie!