Seminarium Młodych Badaczy – mgr Igor Gontarz

27 marca 2023

Zapraszamy 13 kwietnia o g. 14:00 na Webinarium, które stanowi podsumowanie Seminarium Młodych Badaczy Katedry Jean Monnet. Jednym z prelegentów będzie Pan Igor Gontarz, doktorant, który przedstawi swoje badania dotyczące wprowadzania systemów automatycznego decydowania do administracji publicznej.

Pan Igor zastanawia się, jak zadbać o to, by takie systemy działały rzetelnie oraz by nie popełniały błędów w wydawaniu decyzji, które mogą mieć negatywny wpływ na obywateli.

Ponieważ algorytmy takich systemów nie są w pełni jawne, magister Gontarz szuka sposobu na zabezpieczenie obywateli przed wdrażaniem wadliwych narzędzi oraz na zapewnienie możliwości obrony przed nierzetelnymi algorytmami w sądzie.

Webinarium, w którym prelegentem będzie Pan Igor Gontarz oraz inni młodzi badacze, organizowane jest przez Katedrę Jean Monnet dig_INFlow, działającą na Wydziale w ramach grantu Komisji Europejskiej otrzymanego przez prof. Katarzynę Klafkowską-Wasniowską. Udział w webinarium jest doskonałą okazją, aby posłuchać o badaniach młodych naukowców i podyskutować na temat związków między transformacją cyfrową a prawem i polityką Unii Europejskiej, do czego serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o Seminarium znajduje się na stronie: https://prawo.amu.edu.pl/…/seminarium-transformacja…/

Do zobaczenia 13 kwietnia na webinarium!