100. urodziny Pani Profesor Krystyny Daszkiewicz

12 marca 2024

W dniu dzisiejszym – 12 marca 2024 roku – mamy zaszczyt i przyjemność świętować wyjątkowy dzień 100. urodzin Pani Profesor Krystyny Daszkiewicz, nestorki polskiej nauki prawa karnego, której bogaty życiorys fascynuje rozmaitością dokonań. Pani Profesor większą część swojego życia naukowego związała z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W imieniu własnym oraz społeczności Wydziału życzenia urodzinowe, jak również podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz naszego Wydziału, złożył Pani Profesor Krystynie Daszkiewicz Dziekan prof. dr hab. Tomasz Nieborak.

W czasie spotkania Jubilatce wręczone zostało nowe wydanie dzieła Jej autorstwa pt. „Traktat o złej robocie”, przygotowane specjalnie na okazję tego wyjątkowego święta. Pierwsze wydanie tej ponadczasowej monografii ukazało się dokładnie 50 lat temu w 1974 roku. Publikacja ta stanowi wyraz szacunku i uznania dla Autorki, a jednocześnie jest wyjątkową okazją, aby przypomnieć o niezmiennym znaczeniu Jej myśli i pracy dla rozwoju polskiej nauki prawa.

Zachęcamy do lektury „Traktatu o złej robocie”, inspirującego nas do refleksji nad sensem prawa, sprawiedliwością społeczną i rolą jednostki w społeczeństwie. Bezpłatna wersja elektroniczna książki jest dostępna na stronie Wydawnictwa Naukowego UAM (https://press.amu.edu.pl/pl/978-83-232-4274-1%20(pdf).html).