Spotkanie w ramach projektu edukacji prawnej gminy Rewal

22 czerwca 2022

W dniu 13 czerwca 2022 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niechorzu, odbyło się spotkanie prof. UAM dr hab. Boubacara Sidi Diallo, kierownika Zakładu Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu z młodzieżą, w ramach projektu edukacji prawnej gminy Rewal. Projekt ten pilotowany jest przez prof. UAM dr. hab. Bartosza Kołaczkowskiego. Na spotkaniu z uczniami prof. UAM dr hab. Boubacar Sidi Diallo przybliżył słuchaczom znaczenie prawa międzynarodowego we współczesnym świecie oraz relacje wewnątrz społeczności międzynarodowej, które są coraz intensywniejsze. Wskazał, że współpraca bezpośrednia między państwami oraz współpraca poprzez organizacje międzynarodowe obejmuje coraz szersze spektrum dziedzin.

Na zdjęciu kolejno:
1. Prof. UAM dr hab. Boubacar Sidi Diallo