Wydziałowy Konkurs Prawa Podatkowego

11 marca 2024

Zakład Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski oraz Wielkopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych serdecznie zapraszają do udziału w konkursie prawa podatkowego.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap konkursu polega na opracowaniu i przedstawieniu przez uczestnika komentarza (glosy) do dowolnie wybranego przez uczestnika wyroku sądu administracyjnego. Komentarz powinien zostać udostępniony komisji w formie nagrania wideo. Zakres materiału wyznaczony jest przez zagadnienia szeroko rozumianego prawa podatkowego.

Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostanie 6 osób, które uzyskały najwięcej punktów w I etapie konkursu. Drugi etap polegać będzie na sporządzeniu skargi na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej / względnie opinii o braku przesłanek jej sporządzania, i zaprezentowaniu jej w formie ustnej przed komisją. W jury zasiądą przedstawiciele organizatorów konkursu.

W konkursie przewidziano:

I.

nagrody pieniężne w następującej wysokości:

1 miejsce: 2.778,00 zł

2 miejsce: 1.500,00 zł

3 miejsce: 1.000,00 zł

Fundator nagrody: Wielkopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

II.

Voucher o wartości 3000 zł (1 miejsce), 2000 zł (2 miejsce), 1500 zł (3 miejsce) na udział w szkoleniach i kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Fundator nagrody: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski.

III.

Nieodpłatny staż w organach KAS.

Każdy z organizatorów konkursu odpowiada z osobna za wydanie fundowanych przez siebie nagród.

Zgłoszenia przyjmujemy do 2 kwietnia 2024 za pośrednictwem formularza pod adresem: https://forms.office.com/e/DXYp6CHQ8v. W konkursie mogą brać udział studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W formularzu należy podać imię, nazwisko, kierunek studiów oraz adres mailowy, a także załączyć film z komentarzem do wybranego przez uczestnika wyroku sądu administracyjnego.

Szczegółowe wytyczne odnajdziecie Państwo w regulaminie konkursu dostępnym pod adresem:  https://uam-my.sharepoint.com/