Rekrutacja:

Rekrutacja prowadzona jest od początku kwietnia do pierwszego tygodnia października w roku poprzedzającym dany rok akademicki.

Zajęcia rozpoczynają się w drugiej połowie października.

Informacje ogólne

Nasz Wydział od wielu lat współpracuje z British Law Centre, obecnym w Poznaniu od 1996r. British Law Centre jest prowadzone przez fundację Juris Angliae Scientia, założoną przez członków Wydziału Prawa, University of Cambridge i mającą swoją siedzibę na tamtejszym Wydziale. Dla naszych studentów BLC oferuje płatny kurs, trwający 1 rok akademicki: Diploma in English Law and Practical Legal Skills.

Kurs obejmuje 5 głównych modułów w zakresie prawa common law (English Legal System; Contract Law and Drafting; Tort Law; Trusts Law and Criminal Law). Obok prawa materialnego, w ramach kursu nauka obejmuje również umiejętności prawnicze, takie jak: przygotowywanie do prowadzenia spraw, typu case-study (facts and case management), pisanie pism prawniczych (legal writing), wystąpienia ustne (oral advocacy), wystąpienia publiczne (public speaking), przygotowywanie umów (contract drafting), praca w zespole i inne.

Nabór na pierwszy rok Kursu Prawa Brytyjskiego

Kurs prowadzony jest przez zewnętrznych ekspertów , native speaker’ów z British Law Centre, w tym przez doświadczonych praktyków. Wizyty dydaktyczne odbywają się mniej więcej raz w miesiącu (kalendarz jest dostosowany do organizacji roku akademickiego na UAM). Nauczanie odbywa się w małych i interaktywnych grupach.

Regulamin kursu i dalsze informacje znajdują się na stronie British Law Centre.

Aby się skontaktować z organizatorem kursu, kliknij tutaj.

Koordynator Kursu Prawa Brytyjskiego: dr Miłosz Malaga

Przydatne linki: