Zaproszenie do udziału w konferencji

25 stycznia 2022

Koło Naukowe Prawa Wyznaniowego oraz Koło Naukowe Prawa Brytyjskiego, działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo i religia w krajach anglosaskich” w formie online.

 

Religia jako istotny element życia społecznego przez wieki wywierała ogromny wpływ na rządy i prawo na świecie. Nie inaczej było w Wielkiej Brytanii, gdzie wykształciła się specyficzna forma powiązania lokalnego kościoła z państwem. W ramach konferencji pragniemy poruszyć problematykę prawa i religii w krajach anglosaskich oraz w byłych koloniach brytyjskich zarówno w wymiarze prawnym, historycznym, społecznym, ekonomicznym i politycznym.

Do wygłoszenia prelekcji zapraszamy studentów oraz doktorantów, a także praktyków, zainteresowanych szeroko pojętą tematyką konferencji. Liczymy także na obecność w charakterze uczestników biernych studentów z całej Polski, pragnących zgłębić swoją wiedzę. Mamy nadzieję,że szeroki zakres tematyczny wyznaczony przez tytuł konferencji pozwoli Państwu na wybór wielu ciekawych tematów.

Konferencja odbędzie się w dniach 29-30 stycznia 2022 roku na platformie Microsoft Teams.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/4437254336384823?ref=newsfeed