XVII inauguracja Szkoły Prawa Niemieckiego

9 grudnia 2022

Mamy przyjemność poinformować,  iż 2 grudnia odbyła się uroczysta inauguracja XVII edycji Szkoły Prawa Niemieckiego (SPN) na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, w trakcie której Dziekan Wydziału prof. dr hab. Tomasz Nieborak wręczył certyfikaty uczestnikom ubiegłorocznej edycji.

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Die Jahrhundertreform der Verwaltungsgerichtsbarkeit in Österreich im Jahr 2014: eine erste Bilanz” wygłosiła pani profesor Katharina Pabel, Kierownik Instytutu Prawa Europejskiego i Międzynarodowego WU (Wirtschaftsuniversität Wien).

SPN (https://prawo.amu.edu.pl/kurs-szkola-prawa-niemieckiego…/), kierowana przez pana prof. dr. hab. Wojciecha Piątka,  jest inicjatywą umożliwiającą słuchaczom poznanie systemu prawnego Niemiec, które pozostają jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski. Zajęcia prowadzone są przez prawników niemieckich reprezentujących zarówno naukę, jak i praktykę.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na przyszłoroczną edycję Szkoły!