Wykład prof. Sławomiry Wronkowskiej pt. Zygmunt Ziembiński. „Gandhi”

22 czerwca 2023

W dniu 20 czerwca br. na naszym Wydziale odbył się wykład Pani Profesor Sławomiry Wronkowskiej poświęcony Profesorowi Zygmuntowi Ziembińskiemu, któremu dedykowana została ostatnia książka autorstwa Pani Profesor pt. „Zygmunt Ziembiński. Gandhi”, wydana w ramach serii „Magistri Nostri. Profesorowie Wydziału Prawa Poznańskiego Uniwersytetu”. W trakcie wykładu przypomniano niezwykłą osobę w dziejach Uniwersytetu i Wydziału, jaką z pewnością był Profesor Zygmunt Ziembiński. Teoretyk prawa, socjolog, etyk, autor oryginalnych koncepcji naukowych, nauczyciel i wychowawca młodzieży oraz twórca poznańskiej szkoły teorii prawa. Jego skrypty i podręczniki, w tym słynna „Logika praktyczna”, kształtowały wiedzę i kulturę prawną wielu pokoleń młodzieży akademickiej.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wysłuchania wykładu Pani Profesor, udostępnionego na wydziałowym kanale YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=ZWlDpCsXGQY