WPiA UAM Team na podium X edycji biegu EKIDEN PragmatIQ

15 maja 2023

W dniu 14 maja na poznańskiej Malcie odbyła się X edycja biegu EKIDEN PragmatIQ. Jest to zapoczątkowany w Japonii bieg sztafetowy na dystansie maratońskim, oparty na zasadzie 6 zawodników = 1 drużyna. Jak podają jego poznańscy organizatorzy, słowo „ekiden” pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Historycznym źródłem sztafety był system transportowy i pocztowy działający w Japonii w dawnych czasach, kiedy to na trasie w określonych punktach zmieniali się kurierzy lub ich konie, dzięki czemu wiadomości i towary były przesyłane szybciej i pewniej (https://ekidenpragmatiq.pl/co-to-jest-ekiden/).

W tym roku nasz Wydział mógł poszczycić się silną drużyną – WPiA UAM Team, którą tworzą (skład według kolejności alfabetycznej): Edgar Drozdowski, Maciej Gutowski, Magdalena Gutowska, Maciej Kruś, Dominik Mączyński – kapitan i Beniamin Rozczyński.

WPiA UAM Team stanęła na podium, zajmując 3. miejsce w X edycji biegu EKIDEN PragmatIQ – kategoria Mistrzostwa Wielkopolski Prawników w Ekidenie.

Dumni z sukcesu, przesyłamy Zwycięzcom najserdeczniejsze gratulacje!!!