Wizyta Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego

18 kwietnia 2023

W dniu 17 kwietnia 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji gościł Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, pan prof. UŁ dr hab. Jacek Chlebny. Głównym punktem wizyty był wykład zatytułowany „Dostęp do procedury uchodźczej”. Uczestniczyło w nim liczne grono społeczności naszego Wydziału, a także władzy sądowniczej. Na początku odbyła się uroczystość wręczenia nagród studentom, którzy zwyciężyli w wydziałowym konkursie wiedzy o postępowaniu sądowoaministracyjnym zorganizowanym z okazji obchodów 100-lecia utworzenia Najwyższego Trybunału Administracyjnego. Poza wykładem, Prezes NSA wziął udział w seminarium Zakładu Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego, a także spotkał się z Panią Rektor prof. dr hab. Bogumiłą Kaniewską oraz z Panem Dziekanem prof. dr. hab. Tomaszem Nieborakiem.