Warsztaty licealne we współpracy z Miastem i PCSS

26 września 2023

Rok szkolny się rozpoczął na dobre, więc i Katedra Jean Monnet dig_INFLow ruszyła po wakacyjnej przerwie… do lekcji! Dzisiaj przygotowywane były materiały audiowizualne dla uczniów poznańskich szkół średnich, którzy wkrótce zgłębią prawne aspekty przepływu danych w inteligentnych miastach. 

Gościem nagrania, realizowanego we współpracy z Urzędem Miasta Poznania oraz Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym PCSS, był Pan Michał Łakomski – pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Smart City. Dzięki niemu uczniowie poznańskich szkół dowiedzą się nie tylko na czym polega i jak złożony jest proces wdrażania koncepcji inteligentnego miasta, ale też poznają, jak korzystać z istniejących w naszym mieście rozwiązań, które opierają się na przepływie danych właśnie.

Warsztaty licealne to jeden z elementów rozpowszechniania badań prowadzonych przez Katedrę Jean Monnet dig_INFlow. W tych działaniach wspiera nas działający w poznańskim magistracie Zespół Smart City, w którym – co warto podkreślić – jedną z liderek jest absolwentka naszego Wydziału, Pani Olga Dzieciątkowska. Dziękujemy Miastu oraz PCSS za owocną współpracę!

Zdjęcie ze studia PCSS z prelegentem Michałem Łakomskim