Udział dr. Łukasza Szoszkiewicza w warsztatach z dużych modeli językowych na Uniwersytecie Oksfordzkim

9 października 2023

Dr Łukasz Szoszkiewicz z Zakładu Prawa Konstytucyjnego wziął udział w warsztatach poświęconych dużym modelom językowym, które odbyły się na Uniwersytecie Oksfordzkim w dniach 27-29 września br. W ramach wydarzenia uczestnicy mieli okazję poznać specyfikę działania modeli, które stoją za popularnością takich narzędzi jak ChatGPT.

Wydarzenie zgromadziło badaczy z zakresu nauk społecznych z całego świata, a także programistów z sektora technologicznego skupiających się w swojej pracy nad rozwijaniem modeli językowych. W trakcie trzydniowych warsztatów uczestnicy mieli okazję przejść krok po kroku proces dostrajania jednego z najnowszych modeli językowych – Llama2 rozwijanego przez firmę Meta. Proces dostrajania zmierza do dostosowania działania modelu do potrzeb danego użytkownika, np. generowania wzorów umów, formułowania argumentów prawniczych itd.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj: https://www.llmsforsocialsciene.dev/

fot. Mariia Tsareva, Calvin Yixiang Cheng