Sukces mgr Michała Szudrowicza podczas XVI Letnich Warsztatów Doktoranckich

10 lipca 2024

W dniach 27-28 czerwca 2024 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie odbyły się XVI Letnie Warsztaty Doktoranckie, których tematem przewodnim był „Polski model sądownictwa administracyjnego – 20 lat później”. W organizację tego wydarzenia oprócz Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL włączył się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie. Uczestnikami tegorocznej edycji Warsztatów były doktorantki i doktoranci z sześciu wydziałów prawa. Reprezentantem naszego Wydziału był pan mgr Michał Szudrowicz, doktorant z Zakładu Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego, który wygłosił referat pt. „Uprawnienia i obowiązki procesowe organu administracji publicznej w postępowaniu sądowoadministracyjnym”. Mgr Szudrowicz za swoje wystąpienie otrzymał III miejsce w głównym konkursie. Jego prezentacja oraz odpowiedzi na liczne pytania zostały docenione przez jury, w skład którego weszli specjaliści z zakresu prawa i postępowania administracyjnego (w tym profesorowie będący jednocześnie sędziami Naczelnego Sądu Administracyjnego albo pracownikami organów administracji publicznej na kierowniczych stanowiskach). Dodatkowo, mgr Szudrowicz zwyciężył w oddzielnym głosowaniu doktorantów, którzy wybierali między sobą najlepsze wystąpienie. Warsztaty po raz kolejny okazały się doskonałą okazją do integracji środowiska pracowników naukowych oraz doktorantów. Organizatorem kolejnych, już za rok, będzie Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.