Studenci WPiA na międzynarodowym konkursie prawniczym 2022-2023 Price Media Law Moot Court Competition

21 grudnia 2022
W dniach 1-3 grudnia b.r. studenci V roku prawa: Aneta Fraser, Adrian Kaczmarek oraz Jacek Szkudlarek, wraz z opiekunem drużyny, doktorantem w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych mgr Michałem Wawrzyńczakiem, wzięli udział w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu prawniczego 2022-2023 Price Media Law Moot Court Competition, którego rundy regionalne miały miejsce w budynkach Eötvös Loránd University w Budapeszcie. W przedmiotowym turnieju wzięło udział 12 drużyn z 8 krajów. Reprezentanci naszego Wydziału zajęli 7 miejsce, o włos przegrywając awans do strefy finałowej z późniejszymi zwycięzcami, Uniwersytetem w Ljubljanie. Ciężka praca studentów skutkowała przygotowaniem świetnych prac pisemnych, które w każdym z trzech starć okazywały się być lepsze od materiałów oponentów. Ponadto student Jacek Szkudlarek zajął 12 miejsce w kategorii 'Best Oral Speaker’. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz zachęcamy studentów do uczestnictwa w przedmiotowej inicjatywie w przyszłym roku.