Staż naukowy dr Agnieszki Wojcieszak – John w Università degli Studi Mediterranea di Reggio Calabria

16 listopada 2023

W dniach 6.11.2023 r. do 12.11.2023 r. dr Agnieszka Wojcieszak – John odbyła staż naukowy w Università degli Studi Mediterranea di Reggio Calabria (Włochy) na zaproszenie prof. Angelo Viglianisi Ferraro realizując badania w zakresie problematyki procedury ustalenia płci człowieka w świetle prawa włoskiego i prawa polskiego.
W ramach stażu odbyły się spotkania z pracownikami naukowymi oraz dyskusje na tematy badawcze. Pani Doktor wygłosiła wykład otwarty na temat polskich rozwiązań legislacyjnych w zakresie procedury ustalenia płci człowieka. Ponadto poprowadziła zajęcia ze studentami na temat cywilnoprawnej odpowiedzialności lekarza za popełnienie błędu medycznego podczas udzielania świadczeń zdrowotnych.