Seminarium z udziałem Prof. Aliny Kaczorowskiej – Ireland z University of the West Indies

6 lipca 2022

Zakład Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych zorganizował seminarium z udziałem Profesor Aliny Kaczorowskiej – Ireland z University of the West Indies (Bridgetown, Barbados). Seminarium odbyło się 29 czerwca w sali 1.1 Collegium Iuridicum Novum i było poświęcone aktualnym wyzwaniom stojącym przed prawem międzynarodowym po agresji Rosji na Ukrainę. Pani Profesor Kaczorowska zaprezentowała swoje stanowisko w tej sprawie oraz propozycje reformy współczesnego systemu zbiorowego bezpieczeństwa w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych. W seminarium udział wzięli pracownicy Zakładu Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych oraz dr Anna Trela, która przewodniczyła w tym dniu egzaminom magisterskim również obecnych na tym spotkaniu seminarzystów Profesora Tadeusza Gadkowskiego i Prof. UAM dra hab. Boubacara Sidi Diallo.