Seminarium naukowe i warsztat naukowy w ramach projektu „(Nie)wykluczeni, zatem równi wobec prawa”

11 października 2023

10 października 2023 r. odbyło się seminarium naukowe pt. „Pacjent z zaburzeniami psychicznymi to też człowiek” oraz warsztat naukowy pt. „Jak chronić interesy pacjenta z zaburzeniami psychicznymi? A jeśli nie ubezwłasnowolnienie, to co?” w ramach projektu (Nie)wykluczeni, zatem równi wobec prawa” dofinansowanego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM w oparciu o konkurs FUND_AKCJA. Patronat honorowy nad wydarzeniami objęli: Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Pan prof. dr hab. Tomasz Nieborak, Rzecznik Praw Pacjenta Pan Bartłomiej Chmielowiec, a także Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, Wielkopolska Izba Lekarska w Poznaniu, Elsa Poznań w Poznaniu, Koło Naukowe Prawa Medycznego Lege Artis funkcjonujące przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Kancelaria Adwokacka Adwokat Marty Ruszkiewicz, Kancelaria Sowisło Topolewski Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych oraz Fundacja „Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego”.

W obu wydarzeniach udział wzięli przedstawiciele różnych środowisk, w tym zwłaszcza przedstawiciele nauki prawa, medycyny, a także psychologii.

Projekt realizuje dr Agnieszka Wojcieszak – John.