Olimpiada ZUS na temat wiedzy o ubezpieczeniach społecznych odbyła się na WPiA

15 marca 2023

Miło nam poinformować, iż w dniu 7 marca w siedzibie naszego Wydziału odbył się II etap wojewódzki – Olimpiady dla uczniów szkół ponadpodstawowych  nt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, z którym od wielu lat WPiA UAM współpracuje zarówno w obszarze dydaktycznym, jak i naukowym.

Do rywalizacji przystąpiło 25 trzyosobowych zespołów z województwa wielkopolskiego.

W uroczystym otwarciu wydarzenia uczestniczyli: prof. dr hab. Tomasz Nieborak, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, Pani Dobrochna Bubnowska, Dyrektor I Oddziału ZUS w Poznaniu, Pani Marlena Nowicka, Regionalny Rzecznik Prasowy, Pani Magdalena Sobiak, Naczelnik Wydziału Organizacji i Analiz w I Oddziale w Poznaniu oraz Koordynatorki ds. komunikacji społecznej i edukacji z I i II Oddziału w Poznaniu, Oddziału w Pile i Ostrowie Wielkopolskim.

Wykład dla uczniów na temat „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne” wygłosił prof. dr hab. Daniel Eryk Lach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom dużej wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych, a zespołowi z Krotoszyna, życzymy powodzenia na etapie centralnym Olimpiady!

Olimpiada ZUS na temat wiedzy o ubezpieczeniach społecznych odbyła się na WPiA