Noc Naukowców 2023

27 września 2023

Już 29 września b.r. odbędzie się kolejna Noc Naukowców. Wydarzenie zbliża badania i badaczy do społeczeństwa, pokazując różnorodność nauki i jej wpływ na codzienne życie. Nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli naszego Wydziału. Ponieważ wszystkim krajom biorącym udział w Nocy Naukowców będzie przyświecać jedno hasło, tj. „Zielony Ład”, także my zdecydowaliśmy się na prezentację problematyki ekologicznej, połączonej przy tym z zagadnieniami kryminalistycznymi. 

„Robienie notatek kiedyś i dziś, czyli (eko)logiczne wybory z nutką kryminalistyki w tle” – tak brzmi tematyka, którą zaprezentują przedstawiciele WPiA na swoim interaktywnym stoisku.  

Będziemy rozmawiali zarówno o klasycznych notatkach, jak i o nowoczesnych w wersji „eko” (bez marnowania papieru). Odwiedzającym zostanie udostępniona stara maszyna do pisania oraz wymazywalny notatnik. Pokażemy też między innymi, w jaki sposób bada się pismo, jak można ustalić na jego podstawie wiek, płeć i niektóre choroby wykonawcy pisma, a także jak zabezpieczać ślady daktyloskopijne z klawiatury maszyny do pisania.  

Serdecznie zapraszamy (Kampus Morasko, g. 17:00 – 20:00)

https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/