Nagroda dla Sieci Przyjaciół Zdrowia Psychicznego

1 marca 2022

Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego otrzymała statuetkę oraz tytuł Inicjatora Roku w konkursie „Najlepsza Poznańska Inicjatywa Pozarządowa – Inicjatory 2020 roku”.  Konkurs ogłoszony został w 2020 roku przez Prezydenta Miasta Poznania, a jego głównym celem było uhonorowanie najlepszych inicjatyw pozarządowych kierowanych do mieszkańców Poznania, jak i również promowanie działań obywatelskich. Na pierwszym etapie dokonywano zgłoszeń poprzez stworzenie prezentacji lub filmu, który prezentował daną inicjatywę. Następnie internauci oddawali głosu na najlepsze ich zdaniem projekty, a po zakończeniu głosowania kapituła konkursu zaczęła obradować nad tym kto otrzyma nagrody. W ramach Sieci Przyjaciół Zdrowia Psychicznego kilkaset osób otrzymało specjalistyczne przeszkolenie konieczne do tego, aby móc wspierać (bez prowadzenia terapii) osoby, które zmagają się z różnymi trudnościami. Fundacja choć na początku działała głównie na terenie Poznania, to aktualnie swoją działalność rozszerza i przenosi na całą Polskę, a nawet za jej granicę(wspieramy osoby w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim). Nasi opiekunowie wzięli udział w wielu szkoleniach dotyczących m.in. podstaw pomagania, podstaw interwencji kryzysowej, wspierania osób, które doświadczyły przemocy, pracy z osobami LGBTQ+ i wiele, wiele innych… Oprócz głównej działalności na rzecz zdrowia psychicznego oraz doszkalania opiekunów Sieć realizuje też wiele projektów, które dotyczą szeroko pojętego aktywizmu społecznego na przykład „Take a step- wczuj się”, online panel o zdrowiu psychicznych, „Seksualność bez tabu” czy „Mental Helath Day”. Wiele z akcji udaje się dzięki uzyskanemu wsparciu udzielanemu przez gazety, portale czy influencerów obejmujących nas swoim patronatem medialnym.

Wygrana oprócz tytułu Inicjatora i statuetki wiąże się ze zdobyciem nagrody finansowej, która pozwoli Sieci dalej się rozwijać, poszerzać działalność i jeszcze bardziej wspierać swoich podopiecznych! Serdecznie gratulujemy!

 

https://www.poznan.pl/mim/main/najlepsza-poznanska-inicjatywa-pozarzadowa-inicjatory-2020-vi-edycja,p,16057,35130,61158.html