Konferencja naukowa poświęcona pamięci Profesor Aurelii Nowickiej „Koncepcja prawa podmiotowego a potrzeby współczesnego obrotu prawnego”.

10 października 2024

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję naukową pt. „Koncepcja prawa podmiotowego a potrzeby współczesnego obrotu prawnego”. Konferencja odbędzie się w dniu 18 października 2024 r.  w godzinach 9.30 – 15.30 w budynku głównym Uniwersytetu – Collegium Minus, Aula Lubrańskiego, ul. Wieniawskiego 1.

Konferencja jest poświęcona pamięci Profesor Aurelii Nowickiej (1953 – 2021), wieloletniej Kierownik Katedry Prawa Europejskiego naszego Wydziału, wybitnej znawczyni prawa cywilnego, prawa prywatnego międzynarodowego, prawa Unii Europejskiej oraz prawa własności intelektualnej.

Podczas konferencji zaproszeni prelegenci poruszą tematykę prawa podmiotowego w ujęciu teoretycznym oraz cywilnoprawnym, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki naukowej, którą zajmowała się Pani Profesor.

Patronat nad konferencją objęli: Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UAM, Polska Izba Rzeczników Patentowych oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu. Partnerem konferencji jest Kancelaria Sołtysiński, Kawecki, Szlęzak.

Komitet organizacyjny

prof. UAM dr hab. Katarzyna Klafkowska-Waśniowska