The status of EU law and citizens in the UK after Brexit (and vice versa). – Wykład otwarty prowadzony przez Dr. Stephena Terretta (British Law Centre)

14 maja 2024

Zapraszamy na wykład otwarty dr. Stephena Terretta, dyrektora British Law Centre, które we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UAM prowadzi roczny kurs prawa angielskiego i umiejętności prawniczych.

Wykład dotyczyć będzie aktualnego statusu prawa unijnego i obywateli Unii w Zjednoczonym Królestwie. W szczególności wyjaśniony zostanie obowiązujący system osiedleńczy, mający zastosowanie do obywateli UE mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii.

Spotkanie odbędzie się w dniu 16 maja 2024 r. (czwartek) o godz. 13:30 w sali 2.3 CIN.

Wykład kierowany jest do studentów zainteresowanych się prawem obowiązującym w Zjednoczonym Królestwie, prawem Unii Europejskiej, prawem porównawczym czy polityką zagraniczną. Dodatkowo, podczas wykładu będzie możliwość omówienia programu BLC Diploma in English Law and Legal Skils. Osoby zainteresowane rekrutacją na rok akademicki 2024/25 będą mogły poznać jednego z prowadzących zajęcia w ramach kursu oraz zadać pytania w ramach sesji Q&A.