OTWARCIE COLLEGIUM RUBRUM Z OKAZJI 105 LAT ISTNIENIA WPiA UAM

9 maja 2024

W dniu 7 maja 2024 roku, w 105 rocznicę powołania do życia w 1919 roku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Prawa i Administracji UAM, oddany został do użytku zrewitalizowany budynek Collegium Rubrum, w którym swą siedzibę znajdą między innymi gabinety kadry naukowej i administracji, Wielkopolska Biblioteka Prawnicza, jak również Klinika Prawa WPiA UAM i Centrum Mediacji działające przy WPiA UAM.

W tej wyjątkowej dla społeczności Wydziału chwili uczestniczyło wielu zaproszonych gości, a symboliczna wstęga przecięta została przez Jej Magnificencję prof. dr hab. Bogumiłę Kaniewską, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Dziekana Wydziału prof. dr. hab. Tomasza Nieboraka.

O historii budynku, procesie inwestycji i przyszłości Collegium Rubrum dowiemy się z przygotowanego z okazji otwarcia tego pięknego budynku filmu: https://www.youtube.com/watch?v=eIIpNmUGvH0&t=16s

Zachęcamy do jego obejrzenia!