Rekrutacja:

od 17 czerwca do 31 października 2024 r. – szczegóły w zakładce Warunki rekrutacji

Limit miejsc:

od 25 do 40 osób

Czas trwania:

8 miesięcy – od listopada do czerwca – 120 godz. wykładowych

Koszt studiów:

5500 zł z możliwością płatności w 2 ratach po 2 750 zł

Informacje ogólne

Studia Podyplomowe Służby Zagranicznej i Międzynarodowej pozwalają nie tylko zdobyć i poszerzyć wiedzę z zakresu prawa międzynarodowego i stosunków międzynarodowych, ale także zgłębić tajniki funkcjonowania dyplomacji państw i organizacji międzynarodowych, poznać reguły protokołu dyplomatycznego, czy dowiedzieć się, jak prowadzić skuteczne negocjacje międzynarodowe.

Profil uczestnika

Studia Podyplomowe Służby Zagranicznej i Międzynarodowej skierowane są do osób zainteresowanych szeroko pojętą problematyką międzynarodową, planujących podjąć pracę zarówno w zagranicznej służbie państwowej (dyplomatycznej i konsularnej) jak i w instytucjach i organizacjach międzynarodowych. Studia są skierowane także do pracowników oraz osób planujących podjąć pracę w instytucjach administracji rządowej i samorządowej, w komórkach odpowiedzialnych za organizowanie i prowadzenie współpracy międzynarodowej jak również do osób zajmujących się kontaktami i współpracą międzynarodową w przedsiębiorstwach polskich oraz koncernach międzynarodowych.

Zobacz wywiad z dr Natalią Buchowską dotyczący Studiów Podyplomowych Służby Zagranicznej i Międzynarodowej w „Poranku WTK” – Świat dyplomacji otwarty na Poznań

Co zyskujesz?

Program studiów obejmuje 120 godzin zajęć pozwalających nie tylko zdobyć i poszerzyć wiedzę z zakresu prawa międzynarodowego i stosunków międzynarodowych, ale także zgłębić tajniki funkcjonowania dyplomacji państw i organizacji międzynarodowych, poznać reguły protokołu dyplomatycznego, czy dowiedzieć się, jak prowadzić skuteczne negocjacje międzynarodowe.

Dla zainteresowanych słuchaczy i absolwentów Studiów możliwość odbycia praktyki w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP na zasadach określonych przez Ministerstwo. Więcej informacji na stronie internetowej: https://www.msz.gov.pl

Zobacz pełny program studiów

Organizacja nauki

Zajęcia będą odbywać się w weekendy w terminie od listopada 2024 do czerwca 2025  (120 h).

Terminy spotkań  Studiów Podyplomowych Służby Zagranicznej i Międzynarodowej

Kadra

Wykładowcy z WPiA UAM:

Wykładowcami Studiów Podyplomowych Służby Zagranicznej i Międzynarodowej są zarówno wybitni praktycy jak i doświadczeni nauczyciele akademiccy, a wśród nich m. in.: prof. UAM dr hab. Boubacar Sidi Diallo, , , prof. dr hab. Zdzisław Kędzia, prof. UAM dr hab. Katarzyna Kokocińska, prof. UAM dr hab. Hanna Suchocka, dr Natalia Cwicinskaja


Wykładowcy zewnętrzni:

Remigiusz A. Henczel – Ambasador tytularny w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, prawnik – absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM. Był Ambasadorem – Stałym Przedstawicielem RP przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie. Pracował również w Administracji ONZ w Kosowie (UNMIK). Były Przewodniczący Rady Praw Człowieka ONZ.

Janusz  Niesyto – Emerytowany ambasador tytularny RP,  były długoletni urzędnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Były ambasador ad personam, dyrektor Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, dyrektor Gabinetu trzech ministrów spraw zagranicznych RP. Ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP w Szwajcarii i Liechtensteinie (2005 – 2007) oraz w Finlandii (2011 – 2015).

Tadeusz Zwiefka – Poseł i były poseł do Parlamentu Europejskiego, prawnik – absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM. Był jednym z najaktywniejszych polskich europosłów, a za swoją pracę w Komisji Prawnej był dwukrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Posła Roku brukselskiego czasopisma The Parliament Magazine.

Rekrutacja

Rekrutacja odbywa się od 17 czerwca do 31 października 2024 r. za pośrednictwem strony https://usosirk.amu.edu.pl/ .