Szpik jako fabryka krwi – czyli wstęp do hematologii –webinar z lek. Grzegorzem Henslerem

11 kwietnia 2023

Wampiriada i Studenci Dla Zdrowia zapraszają na darmowy webinar, który powstaje przy współpracy z fundacją DKMS. Spotkanie będzie poświęcone przybliżeniu najważniejszego narządu krwiotwórczego w ciele człowieka – szpikowi kostnemu.  🩸

Spotkanie poprowadzi lek. Grzegorz Hensler, który jest zawodowo związany z fundacją DKMS, gdzie odpowiada m.in. za kwestie medyczne związane z rejestracją potencjalnych dawców, oceną stanu zdrowia i kwalifikacją dawców.

Opowiemy między innymi o:

✨ Szpiku kostnym jako fabryce krwi.

✨ Krwiotwórczej komórce macierzystej szpiku jako cichej bohaterce procesu krwiotworzenia.

✨Dojrzałych komórkach krwi i ich funkcjach.

✨Czarnym scenariuszu- co się stanie, jeśli komórka macierzysta popełni błąd?

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia (czwartek) o godzinie 18:00 w formie live na Facebooku.Transmisja będzie dostępna na wydarzeniu. 

Serdecznie zapraszamy! ❤️

Link do wydarzenia: https://facebook.com/events/s/szpik-jako-fabryka-krwi-czyli-/453258156977708/

Lek. Grzegorz Hensler – absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. W 2009 r. zdobył specjalizację z chorób wewnętrznych w Klinice Hematologii i Onkologii z Odziałem Transplantacji Szpiku UCK WUM w Warszawie. Następnie rozpoczął specjalizację z onkologii klinicznej w Szpitalu MSWiA w Warszawie. Od 2015r związany zawodowo z Fundacją DKMS, gdzie odpowiada za kwestie medyczne związane z rejestracją potencjalnych dawców, oceną stanu zdrowia i kwalifikacją dawców w procedurze donacji komórek macierzystych szpiku oraz analizę danych zdrowotnych dawców po donacji.

Zapraszam również do zapisania się do newslettera, by być na bieżąco z naszymi działaniami. 

Link do zapisów:  https://forms.office.com/e/A5gVr9TXJ3