Druga część warsztatów SUPP dotyczących prawa spadkowego pt. „Czy mamy wpływ na to, co stanie się z naszym majątkiem po śmierci?”

1 czerwca 2023

W dniu 26 maja 2023 r. wolontariuszki Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej Maja Janczyk i Natalia Przewoźniak przeprowadziły drugą część warsztatów dotyczących prawa spadkowego pt. Czy mamy wpływ na to, co stanie się z naszym majątkiem po śmierci? dla uczniów klasy 1 prawniczej VI Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Podczas warsztatów uczniowie mieli szansę poznać podstawowe regulacje prawne dotyczące dziedziczenia testamentowego, rodzaje testamentów oraz napisać własny testament. Piątkowe warsztaty stanowiły kontynuację cyklu spotkań dotyczącego polskiego prawa spadkowego.