Prelekcja „Nigdy nie rejestrujcie spółki w Delawere. Czy Elon Musk ma rację?”

25 marca 2024

W dniu 15 marca 2024 roku o godzinie 17:30, na sali 3.3 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, miało miejsce wydarzenie zatytułowane „Nigdy nie rejestrujcie spółki w Delawere. Czy Elon Musk ma rację?”. Prelekcję poprowadził mgr Bartosz Paczyński, aplikant radcowski przy OIRP Wrocław. W trakcie spotkania poruszony został temat systemu prawnego i podatkowego w stanie Delaware i tego dlaczego właśnie ten stan przyciąga największe firmy. Przedstawione zostaną różne ulgi przyznawane zarejestrowanym w Delawere podmiotom i rodzaje sprawnego działania tamtejszych organów. Dodatkowo poruszony został temat aplikacji radcowskiej i kariery młodego prawnika. Spotkanie było zorganizowane przez Koło Naukowe Prawa Amerykańskiego UAM ”The American Law Society” we współpracy z Harlan Institute.