Zbiórka świąteczna na rzecz Ukrainy

20 grudnia 2022

Głos się rozchodzi, słychać strzały i płacz. Wciąż trwa wojna w Ukrainie. W ciemności i chłodzie, w rozpaczy, ale i nadziei próbują przeżyć ludzie, którzy zostali w swojej ojczyźnie, by walczyć. Pragniemy wesprzeć ich w tej walce, dodać im odwagi i otuchy, ale przede wszystkim zapewnić im podstawową pomoc w tej dramatycznej sytuacji, w jakiej znajdują się niemal od roku.  

Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu wraz z Radą Samorządu Studentów Wydziału Prawa i Administracji UAM, włączając się w działania poznańskiego Caritasu, organizują zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla naszych wschodnich sąsiadów. Zachęcamy do udziału w tej świątecznej akcji charytatywnej – do pomocy obywatelom Ukrainy. 

Zbiórka trwa od 6 do 19 grudnia br. w holu Collegium Iuridicum Novum i ma na celu zapewnienie potrzebującym żywności. Zbieramy produkty o długim okresie trwałości, w tym konserwy mięsne i rybne, warzywa i pasztety w puszce, dania instant, dżemy, kawę i herbatę (czarną i owocową) oraz słodycze dla dzieci (ciastka, czekolady). W dniu 20 grudnia br. zebrane dary zostaną przewiezione do Caritas Poznań, a następnie dostarczone potrzebującym rodzinom na Ukrainie. W ten symboliczny sposób będziemy mogli spotkać się z nimi przy jednym wigilijnym stole i powtórzyć słowa kolędy: Chwała na wysokości, a pokój na Ziemi!