Wyniki zdawalności na aplikacje prawnicze. WPiA UAM wśród najlepszych

13 marca 2024

W dniu 12 marca Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar i Wiceministra Maria Ejchart spotkali się na corocznej konferencji z Dziekanami wydziałów prawa uczelni publicznych i niepublicznych, podczas której omówione zostały wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze w 2023 roku. W spotkaniu uczestniczył reprezentujący UAM Dziekan WPiA prof. dr hab. Tomasz Nieborak.

Mamy przyjemność poinformować, iż nasz Wydział znalazł się wśród najlepszych, zajmując drugą lokatę z wynikiem zdawalności Absolwentek i Absolwentów na poziomie 74,1%. Na pierwszym miejscu uplasował się WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (80,8%). Kolejne, trzecie miejsce w klasyfikacji zajęły studentki i studenci WPiA Uniwersytetu Warszawskiego (71%).

W 2023 r. do egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą przystąpiło 6058 studentów z 54 polskich uczelni (25 publicznych i 29 niepublicznych) i z 8 uczelni zagranicznych.

Naszym Absolwentkom i Absolwentom serdecznie gratulujemy!