Wykłady Prof. Krystyny Kowalik-Bańczyk, gościa specjalnego międzynarodowej konferencji CICL 2023 – Marketplace for innovation, technologies and ideas – roles and responsibilities

8 maja 2023

Zakład Prawa Europejskiego zaprasza serdecznie na wykład Prof. Krystyny Kowalik-Bańczyk, gościa specjalnego międzynarodowej konferencji CICL 2023Marketplace for innovation, technologies and ideas –  roles and responsibilities, która odbędzie się na Wydziale w dniach 11-12 maja 2023 roku.

Profesor Krystyna Kowalik-Bańczyk, sędzia Sądu Unii Europejskiej, wygłosi na Wydziale dwa wykłady o charakterze otwartym, przy czym jeden skierowany szczególnie do studentów:

„Sąd Unii Europejskiej – rola i kompetencje”, wykład otwarty, piątek 12 maja, o godz. 10:30 w sali eta CIN.

W ramach konferencji CICL 2023 zapraszamy również na wykład w języku angielskim, który Prof. Krystyna Kowalik- Bańczyk przedstawi na otwarcie drugiego dnia konferencji. Zgodnie z tematem przewodnim konferencji wykład dotyczyć będzie orzecznictwa Sądu w perspektywie oczekiwań względem nowego rozporządzenia UE o rynkach cyfrowych:

“Gatekeepers in the jurisprudence of the Court of Justice and the impact of Digital Markets Act”, wykład w ramach konferencji otwarty dla wszystkich zainteresowanych, piątek 12 maja, godz. 9:15 w Auditorium Maximum CIN.

Cykl konferencji CICL organizowany jest od 2008 roku we współpracy pomiędzy uniwersytetami europejskimi oraz amerykańskimi. W konferencjach co roku biorą udział badacze z Europy, Stanów Zjednoczonych i Azji. Kolejne edycje odbywały się w Europie: Finlandii, Włoszech, Austrii, czy w Stanach Zjednoczonych i Chinach. W tym roku w dyskusji zaplanowanej w międzynarodowym gronie badaczek i badaczy będzie można wziąć udział na Wydziale Prawa i Administracji UAM.

Patronat honorowy nad Konferencją objął Urząd Patentowy RP, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Fundacja Centrum Cyfrowe. Konferencję wspierają partnerzy i sponsorzy: Aquanet, Allegro, Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, Fert Jakubiak Wróblewski Rzecznicy Patentowi, Kancelaria Prawnicza Głowacki i Wspólnicy oraz Kancelaria Prawna KOLEGIAL.

Program konferencji – kliknij tutaj, aby pobrać

Strona internetowa CICL 2023 – https://cicl2023.amu.edu.pl/