Wręczenie nagród w konkursie „Doskonałość w Nauce – Użyteczność w Praktyce”

1 marca 2023

W dniu 27 lutego br. w siedzibie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego nagrodzono laureatów trzeciej edycji konkursu „Doskonałość w Nauce – Użyteczność w Praktyce”. Nagrodę w obszarze nauk humanistycznych i społecznych otrzymał dr Łukasz Szoszkiewicz z Zakładu Prawa Konstytucyjnego. Laureatką konkursu w obszarze nauk ścisłych została prof. UAM Mirosława Dabert z Wydziału Biologii.

Celem konkursu jest nagrodzenie wybitnych naukowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, których osiągnięcia cechują się innowacyjnością oraz potencjałem praktycznego zastosowania na rzecz społeczeństwa lub w gospodarce. Kapituła konkursu doceniła badania prowadzone przez dr. Łukasza Szoszkiewicza, które obejmują prawa dziecka, a także wpływ rozwoju Sztucznej Inteligencji na międzynarodową ochronę praw człowieka.

Uroczystość otworzył prof. dr hab. Hieronim Maciejewski, Prezes Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który przedstawił założenia konkursu. Następnie laureaci mieli okazję do przedstawienia swoich badań oraz ich praktycznego zastosowania.