W dniach 22-24 marca 2024 roku, na Wydziale Prawa i Administracji UAM odbyły się „Mosty Podatkowe”, zorganizowane przez Koło Naukowe Prawa Finansowego „Pecunia”

2 kwietnia 2024

W dniach 22-24 marca 2024 roku, na Wydziale Prawa i Administracji UAM odbyły się „Mosty Podatkowe”, zorganizowane przez Koło Naukowe Prawa Finansowego „Pecunia”. Jest to jedna z części większego wydarzenia, współorganizowanego z kołami naukowymi prawa podatkowego działającymi na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Jagiellońskim.

Piątek rozpoczął się wykładem prof. dr. hab. Dominika Mączyńskiego zatytułowanym „Stanowione, a stosowane prawo podatkowe”. W następnej kolejności wystąpili przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej. Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu ds. Orzecznictwa Dariusz Strugliński opowiedział o luce w podatku CIT oraz wykrywaniu i zwalczaniu oszustw i nadużyć podatkowych.

Sobota była przeznaczona na wykłady partnerów wydarzenia. Jako pierwszy odbył się warsztat firmy Deloitte, gdzie doradca podatkowy Marcin Majchrzak zaprezentował zagadnienie „Jednorodne transakcje kontrolowane”. Kolejny wykład dotyczący podatku u źródła przedstawiła Marita Pruss z firmy Grant Thornton. Następnie został wygłoszony wykład radcy prawnego Jakuba Owczarka z kancelarii Filipiak Babicz TAX- – przybliżył on temat „Klauzule generalne w prawie podatkowym”.

Wieczór zakończył się zwiedzaniem oraz integracją przy ognisku w forcie Va Bonin.

Niedziela przeznaczona była na zwiedzanie Poznania. Pokaz w Rogalowym Muzeum połączony z oglądaniem koziołków i spacery po starym mieście zakończyły poznańską część „Mostów Podatkowych”.

Koło Naukowe Prawa Finansowego ,,Pecunia” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do zaangażowania się w działalność koła oraz uczestnictwa w kolejnych ciekawych wydarzeniach!