VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Współczesne problemy ochrony praw człowieka”

6 grudnia 2023

Koła Naukowe Prawa Konstytucyjnego Pro Publico Bono zaprasza do wzięcia biernego udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Współczesne problemy ochrony praw człowieka”, która rozpocznie się w dniu 9 grudnia 2023 r. o godz. 10:00. Konferencja odbędzie się w formule zdalnej, za pośrednictwem platformy MS Teams. Temat tegorocznej konferencji to: „Sądy jako instytucje chroniące prawa człowieka”.

Wykładem inaugurującym tegoroczną edycję konferencji zaszczyci Nas gość specjalny – Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. UW dr hab. Marcin Wiącek.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji zapraszamy do zarejestrowania się za pośrednictwem formularza:
https://forms.gle/xndahv6XkN7gJXGa7.
Rejestracja jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w konferencji.

Konferencja organizowana przez Koło na temat współczesnych problemów ochrony praw człowieka odbywa się co roku z okazji dnia 10 grudnia – dzień ten ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Dniem Praw Człowieka, jako rocznica przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Tegoroczna edycja konferencji skupia się na roli sądów w ochronie praw człowieka. Wierzymy, że niezależne i niezawisłe instytucje państwowe stanowią podstawowy instrument walki z naruszeniami podstawowych praw każdego z Nas.

Po więcej informacji zapraszamy do obserwowania wydarzenia w serwisie Facebook: https://fb.me/e/6MVt0Gbvz.

Zapraszamy również do obserwowania kanałów Koła:
https://ppb.amu.edu.pl/
https://www.facebook.com/KNPK.PPB
https://www.instagram.com/kn_pro_publico_bono_