UAM na Forum H2POLAND 2023

19 maja 2023

W dniach 16-17 maja 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. UAM reprezentował Uniwersytecki Zespół ds. H2, w skład którego wchodzą przedstawiciele kilku dyscyplin naukowych. Nauki prawne reprezentuje w nim dr hab. Maciej Kruś, pracownik Zakładu Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji. 

H2POLAND to pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie w całości poświęcone technologiom wodorowym. Forum jest odpowiedzią na potrzebę popularyzowania wiedzy dotyczącej technologii nisko- i zeroemisyjnych. Co roku w wydarzeniu biorą udział przedstawiciele administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy oraz osoby ze środowisk naukowych i świata biznesu. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej h2poland.com.pl

Miło nam również poinformować, że aktem Marszałka Województwa Wielkopolskiego z dnia 13 kwietnia 2023 r. dr. hab Maciej Kruś został powołany do udziału w pracach Wielkopolskiej Platformy Wodorowej. Serdecznie gratulujemy!