Spotkanie dotyczące: Legal Education in the United States and LLM Programs at UConn law

15 listopada 2022

Wszystkich zainteresowanych studiami lub kontynuowaniem nauki w USA zapraszamy na spotkanie z Panią Yan Hong ze Szkoły Prawa Uniwersytetu w Connecticut (University of Connecticut, School of Law), które odbędzie się piątek 18 listopada 2022 r. o godz. 9:30 w sali 4.8 na Wydziale Prawa i Administracji UAM (Collegium Iuridicum Novum). Podczas wykładu Pani Hong zaprezentuje amerykański system edukacji prawniczej, ze szczególnym uwzględnieniem procesu aplikacji do programów LLM (Master of Laws) oferowanych przez szkoły prawnicze w Stanach Zjednoczonych, kryteriów przyjęcia i pułapek, których należy unikać. Będzie również mowa o specjalistycznych programach LLM oferowanych w Szkole Prawa Uniwersytetu w Connecticut.

Pani Yan Hong (Director of Graduate Admissions) jest odpowiedzialna za rekrutację i przyjęcia do programów LLM oferowanych przez Szkołę Prawa Uniwersytetu w Connecticut. Jest także odpowiedzialna za promowanie Szkoły Prawa, poszukiwania możliwości współpracy ze szkołami prawniczymi w innych krajach oraz koordynowania programów akademickich i powiązanych działań wymiany w innych krajach. Ma wieloletnie doświadczenie w pomaganiu studentom zagranicznym w ich aplikacjach do szkół prawniczych, przyjęciach i związanych z tym kwestiach w trakcie całego procesu aplikacji. Pani Hong jest również dyrektorem działu badań nad prawem ubezpieczeniowym, specjalizującym się w badaniach nad prawem ubezpieczeniowym i nauczaniu metodologii badawczej w zakresie korzystania z zasobów ubezpieczeniowych.

W razie dodatkowych pytań proszę kontaktować się z Prof. UAM dr. hab. Jakubem Kępińskim – jakub.kepinski@amu.edu.pl.