Reprezentowanie lekarzy i podmiotów leczniczych w sprawach o błędy medyczne

12 października 2022

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań zaprasza do udziału w warsztacie-case study pt. „Reprezentowanie lekarzy i podmiotów leczniczych w sprawach o błędy medyczne”, który odbędzie się w dniu 19 października 2022 roku o godzinie 17:00 w sali 4.18 na Wydziale Prawa i Administracji UAM.

Wzrost świadomości prawnej społeczeństwa prowadzi do zwiększenia ilości postępowań sądowych dotyczących tzw. błędów medycznych. Postępowania te są złożone i znacząco odmienne od innych postępowań, prowadzonych przez sądy cywilne. W ramach warsztatu przedstawiony zostanie przebieg procesu w sprawie błędu medycznego, schemat działania pełnomocnika lekarza lub podmiotu leczniczego. Ponadto, omówione zostaną szczególne zasady wykorzystywania środków dowodowych w takich postępowaniach.

Warsztaty zostaną przeprowadzone w formie case study z uwzględnieniem praktycznych aspektów uczestniczenia w postępowaniu po obu jego stronach. Kazus opracowany został w oparciu o jedną z medialnych spraw, prowadzoną przez adwokatów i radców prawnych z Sowisło&Topolewski Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych S.K.A.

Więcej informacji oraz link do zapisów na stronie Wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/1PbYvTidf